Placky se spínacím špendlíkem vám mohou usnadnit seznámení. Nevěříte?

Možná právě vy díky placce, která má ze zadní strany spínací špendlík, potkáte svého životního partnera anebo najdete skupinu lidí, se kterou si budete skvěle rozumět. Placky mají větší dosah, než si vůbec dokážete představit. Výroba placek je přitom velice jednoduchá a svoji originální placku si podle vlastního návrhu může nechat vyrobit prakticky každý, kdo zvládne vzít do ruky myš a počítač.

Dejte to najevo plackou

Fakt, že patříte do některé ze sexuálních menšin, můžete to dát snadno a rychle najevo právě plackou z celuloidu. Máte-li tedy na to odvahu. Gayové či lesby mají seznamování se stejně orientovanými jedinci mezi běžnou majoritní společností poměrně omezené. Na první pohled na nich není jejich postoj vidět a nechtějí-li jej dát najevo, nikdo se to nedozví. Na druhou stranu, kdo by také chtěl při prvním setkání sdělovat ostatním svoji sexuální příslušnost. Jedete-li ale například na hudební či filmový festival, kde se předpokládá účast většího množství lidí, je vhodné sdělit, kdo jste, protože právě mezi mnoha lidmi máte šanci najít zajímavý protějšek, se kterým se dá alespoň randit.

Každý by měl mít svoji placku

Ať již jste lesba, gay, transsexuál anebo dokonce bisexuál, i vy máte právo na svoji placku. Připněte si ji na tričko anebo kabelku a noste ji hrdě, dáváte jí najevo, kým opravdu jste. Placka na batoh o vás řekne více, než si myslíte. Její grafický návrh, který si sami připravíte, prozradí, jaké máte vizuální cítění a představivost a vypovídající hodnota placky udělá také své. Chcete, aby si vaší placky kdekdo všiml? Pak pro ni zvolte opravdu pestré a jasné barvy, jako například růžová, oranžová či zelená doprovázené úderným a všeříkajícím textem.

Celuloidová revoluce se nekonala zbytečně

Placky doznaly svého většího rozmachu po vynálezu celuloidu na konci 19. století. K jejich masivnímu rozšíření došlo ale teprve v průběhu století dvacátého, kdy se ve větší míře začaly prosazovat hudební skupiny, jež potřebovaly placky ke své propagaci. Své v této oblasti vykonala také éra hippies v šedesátých a sedmdesátých letech, která předznamenala vyjadřování názoru plackami. Dnes můžete plackou sdělit svůj názor, politickou či již zmiňovanou sexuální příslušnost anebo je jednoduše využít na propagaci vlastní firmy či projektu. Který způsob pro využití placek si vyberete?

Publikováno: 10. 08. 2021

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Zvěřinová