Jak si užít zimu plnými doušky? Vydejte se na Slovensko

Kalendářní zima začíná 21. prosince a končí 20. března. Při pohledu z okna to však vypadá, že příroda kalendář příliš neřeší. Pokud jste se rozhodli, že letošní zimní měsíce strávíte aktivně – tedy nejen u krbu se sklenkou vína v ruce, naplánujte si rodinnou dovolenou na Slovensku.

Jaké počasí v zimě na Slovensku očekávat?

Zima na Slovensku je obvykle chladná a zasněžená. Teploty se obvykle pohybují od -5 °C do 5 °C, občas se objeví i dny s mírnějším počasím. Průměrná výška sněhové pokrývky se pohybuje kolem 20 cm.

Co na Slovensku dělat a kam vyrazit?

Mezi nejoblíbenější zimní aktivity na Slovensku patří lyžování, snowboarding, chůze na sněžnicích a bruslení. Ve Vysokých Tatrách, Nízkých Tatrách a Malé Fatře se nachází mnoho lyžařských středisek. K dispozici je také spousta dalších outdoorových aktivit, jako je jízda na sněžných skútrech, sáňkování a rybaření na ledu. Zima na Slovensku je také skvělým obdobím pro návštěvu mnoha termálních pramenů. Po celé zemi se nachází několik lázeňských středisek, která nabízejí nejrůznější procedury a relaxaci. V zimním období si samozřejmě můžete užít i spoustu vánočních trhů a tradičních festivalů.

Turistickým srdcem Slovenska je Liptov

Liptov v zimě je ideálním místem pro lyžování, sjezdové lyžování, snowboarding a další zimní sporty. Oblast je obklopena horami, takže i když je počasí trochu mdlé, stále je tu dostatek sněhu. Chcete-li nasát atmosféru přímo v centru dění, užijte si hotel Liptov ve skandinávském stylu. Liptov je domovem několika lyžařských středisek, které nabízejí široký výběr sjezdovek pro všechny úrovně zkušeností. Můžete si vybrat buď sjezdovky pro začátečníky, nebo pro pokročilé lyžaře. K dispozici jsou také trasy pro běžkaře, oblasti pro snowtubing, snowkiting a snowscootering. Pokud hledáte místo, které je přímo uprostřed celého střediska Jasná, hledáte hotel Jasná – Björnson. Další informace a možnost online rezervace najdete na stránkách bjornsonka.sk. Další oblíbenou zimní aktivitou v oblasti Liptov je prozkoumávání okolních ledovců a přilehlých jezer. Oblast je také domovem mnoha historických památek a kulturních zařízení, které jsou obzvlášť v zimě úžasné. Můžete si také vychutnat místní slovenskou gastronomii. Liptov je také domovem mnoha wellness a relaxačních zařízení, kde si můžete oddechnout po náročném dni stráveném na svahu.

Publikováno: 20. 12. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Zvěřinová