3 tipy pro dokonalou party. Je lepší nakoupit občerstvení a alkohol, anebo využít catering?

Oslava narozenin, zahradní party, grilování s přáteli či třeba svatební slavnost. Ať už se rozhodnete uspořádat jakoukoliv ze zmíněných akcí, jedno je jisté. Budete potřebovat zajistit dostatek občerstvení na party pro všechny skupiny hostů. Alkohol pro pařmeny, nealkoholické nápoje pro řidiče či abstinenty, a samozřejmě sladké i slané pohoštění pro uspokojení chuťových buněk všech jedlíků. Na co byste při pořádání party rozhodně neměli zapomenout?

1. Hosté

Před tím, než rozešlete pozvánky na party, napište si na papír jmenný seznam a uvažujte, aby každý z potenciálních návštěvníků znal alespoň dva, ideálně více lidí. Coby organizátor nebudete mít čas věnovat se vždy všem, a je proto maximálně důležité, aby se nikdo z účastníků večírku nenudil či neseděl sám „v koutě“. TIP: Nabídněte hostům, ať si sebou vezmou doprovod.

2. Hudba

Na žádné oslavě by neměla chybět kvalitní muzika. Žánr přizpůsobte sortě pozvaných lidí. Zatímco rodiče narození v 60. letech minulého století ocení Michala Davida, dnešním teenagerům udělá větší radost Ben Cristovao. Vhodné je nechat hudbu hrát jako podkres, aby zahradou nebo bytem nevládlo trapné ticho, ale hosté se zároveň navzájem slyšeli a mohli si tak v klidu povídat. Rozumně stanovené „volume“ jistě ocení i vedle spící sousedé. TIP: Mějte po ruce notebook s připojením k internetu, aby si v průběhu večera každý mohl poslechnout oblíbený song.

3. Občerstvení

Základem dokonalé oslavy narozenin, resp. grilování s přáteli je vhodně zvolené občerstvení. V žádném případě se nesmí stát, že v průběhu večera dojdou zásoby a nastane situace, kdy nebude co jíst, natož pak pít. Jednodušší to máte, pokud víte, jaké jídlo a pití pozvaní lidé pijí. Zatímco parta kamarádů si vystačí se soudkem piva, kolegy z práce lépe uctíte kvalitním vínem nebo whisky. Ať už vás coby pořadatele čeká narozeninový večírek, zahradní party a grilování, eventuálně jakákoliv jiná sešlost, měla by být na stolech a baru co do konzumace zastoupena každá z těchto složek:
  • slané pohoštění (např. šneky, tyčinky, oříšky, brambůrky, křupky,…)
  • sladké pohoštění (dort, řezy, buchty,…)
  • maso (kuřecí křídla, vepřová krkovice, hovězí hamburger, klobásy,…)
  • obložené mísy (sýr, šunka, vejce, olivy, ovoce a zelenina všeho druhu,…)
  • omáčky na grilování (hořčice, kečup, barbecue, tatarka,…)
  • alkohol (pivo, víno, whisky,…)
  • nealkoholické nápoje (cola, fanta, sprite, tonic, voda s citronem,…)
  • něco na povzbuzení (káva, energy drinky,…).
Pokud chcete, aby pohoštění na oslavu narozenin či jinou událost bylo skutečně dokonalé, stojí za zvážení přizvat si na pomoc specializovanou firmu, pro kterou party pohoštění představuje každodenní chléb. Catering dnes již dnes rozhodně není službou s nálepkou "pouze pro snoby", ale populární standard, který vám před příchodem hostů (a následně i během celého večera) ušetří nejednu vrásku na tváři.

Publikováno: 24. 09. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová