Péče o pleť v zimě je důležitá. Nepodceňujte ji!

Advent je za námi a do jara ještě pár týdnů zbývá. Zimní měsíce často provází chlad, změny počasí i mráz a naše pleť trpí. Aby dobře vypadala i na jaře, musíme se o ni starat.

Hory i plesy

Právě v prvních měsících roku si nejvíce užíváme zimních sportů a také plesů a zábav. A zvláště ženy chtějí na horách i v tanečním sále vypadat skvěle. Můžete mít nejkrásnější šaty nebo být na sjezdovce jako doma, ale nezdravá a nečistá pleť nikomu na kráse nepřidá. Určité nedostatky dokážou zamaskovat korektory a make-up, přesto je nutné se o pleť starat. Prach, nečistoty v ovzduší, pot i neustálé střídání teplot při přecházení z chladu do tepla a naopak způsobují začervenání pleti, zanášení pórů i jejich rozšíření a nezdravý vzhled. a také třeba i pot naší pleti naopak moc nesvědčí, póry se zanáší a nepěkně se rozšiřují či dokonce zčervenají a zanítí se. To není nic, o co by kdokoli stál a tak je potřeba pleti pomoci se nečistot zbavit.

Čištění je základ

Mezi naprosto automatické návyky by mělo patřit večerní odlíčení a vyčištění pleti před tím, než si půjdeme lehnout. Ve spánku pleť regeneruje a je proto důležité, aby byla čistá a mohla dýchat. K lepšímu vzhledu pomohou také regenerační masky a hydratační pleťové krémy, které dodají potřebné živiny. Výživné látky z krému však musí mít možnost se do podkožních vrstev pleti dostat a nezbaví nás už usazených nečistot. S těmi skvěle pomůže kartáček na čistění pleti Orava, který se jednoduše postará o to, aby pleť byla čistá, zářivá a zdravá na první pohled. Jemně a zároveň efektivně zbaví pleť nejen nečistot, odumřelých buněk i make-upu a čistí ucpané póry. Sonický kartáček je vhodný pro každý typ pleti v jakémkoli věku, Má čtyři různé nástavce a tedy i čtyři různé funkce: hloubkovou očistu, aktivaci, mikromasáž nebo peeling. Je tak jen na vás, kterou funkci si pro svou pleť zvolíte. V zimním kulichu i v umném účesu vám to bude slušet, čistá pleť vypadá zdravě a je zářivá. Budete se tak cítit lépe a všechny aktivity, než přijde jaro, si můžete užít s úsměvem.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Zvěřinová