V trendy obýváku nesmí chybět moderní sedačka

Obývák je jednoznačně nejreprezentativnější pokojem v bytě či domě. Přicházejí do ní návštěvy a zároveň je i místem, kde můžete po náročném pracovním dni relaxovat. Její design byste rozhodně neměli zanedbat. Moderní sedací soupravy a vkusně vybrané doplňky - to by v trendy obýváku rozhodně nemělo chybět.

Moderní sedací soupravy jako dominanta obývacího pokoje

V současnosti se na sedačku nepohlíží jen jako na objekt, na kterém se dá sedět. Vnímáme ji i jako Dynamizující prvek v místnosti, proto by měla upoutat na první pohled. Moderní sedací soupravy se v obývacím pokoji stávají dominantou, proto je vybírejte opravdu důkladně (třeba prostřednictvím tohoto webu). Výrobci se soustřeďují na moderní sedací soupravy, které mají čisté linie a působí nadčasovým dojmem. Co se týče barev, v kreativitě se meze rozhodně nekladou. Zajímavě působí například i takové sedačky, které si barevně sami poskládáte.

Praktický nábytek

Zapomeňte na kolosální obývací sestavy. Nábytek v obývacím pokoji má být malý a funkční. Zlaté časy zažívají spojení jednoduchých polic, nízkých skříněk a malých vitrín. Ty poskytují úložný prostor na to nejdůležitější. Obývák by neměla být skladištěm na všechny zbytečné, jakož i potřebné věci. Zajímavým prvkem interiéru jsou otevřené regály. Ty můžete použít k oddělení obývací části od kuchyňské, pokud je máte spojené, ale i na rozdělení prostoru na zóny. Zároveň ho však úplně nezavřou. Regál, který může například sloužit jako knihovna, je možné připojit k zbytku, čímž se stane součástí obývací stěny. Zde si však dávejte pozor, aby kousky nábytku spojené dohromady nepůsobily masivně.

Kovové doplňky

Tento rok vládnou interiérovému designu kovové doplňky. Do popředí se dostávají leštěné kovy a černá ocel. Porozhlédněte se o svícnech, rámech nebo jiných kovových doplňcích. Za zvážení stojí i nákup nábytku, který je doplněn o kovové prvky.

Publikováno: 14. 11. 2019 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Adelina Kociánová

Tagy: jakou sedačku do obýváku | sedací souprava do obývacího pokoje