Dokonalé fotografie s dýmovnicí. Jak na to?

Barevné dýmovnice se stávají neodmyslitelnou součástí každého profesionálního focení. Budete fotit portréty, nebo potřebujete zajímavé produktové fotografie? Podívejte se, jak na to, aby byly skutečně poutavé.

Barvy, na start!

Než se dáte do práce, opatřete si barevné dýmovnice. Jejich nabídka je v dnešní době skutečně pestrá. Dým nevydrží doutnat dlouho, proto je potřeba se zásobit a mít jistotu, že v danou chvíli budete mít dostatek efektního materiálu. Na jaké příležitosti se vlastně barevné dýmovnice hodí? Focení portrétů lidí, produktové fotky předmětů, ale také na skupinové nebo svatební fotografie. Všude tam, kde si přejete mít originální kompozici, se vám bude tato pyrotechnika hodit.

Čeho docílíte

Efekt, který si přejete mít, je jasný – dramatické pozadí, na kterém ještě více vyniknou jednotlivé detaily osob nebo předmětů v popředí. V neposlední řadě se stane kouzelná proměna celé atmosféry fotek. Prostě a jednoduše fotky dostanou nezaměnitelnou duši, feeling, originalitu. A ta se cení!

Nachystejte si scénu

Samozřejmě bude potřeba, abyste se na focení připravili. V exteriéru je dobré zvolit den, kdy nebude příliš foukat, nebo si zvolit vhodné závětří. Poté se můžete pustit do práce. S dýmovnicemi bude i industriální pozadí vypadat naprosto úchvatně.

Jakou barvu zvolit

Přichystejte si několik barevných variant a následně zjišťujte, které vám vyhovují nejvíce. Někdy byste nečekali, kolik krásy dokáže vytvořit směsice různých barevných dýmovnic. Obzvláště pokud se chystáte fotit ručně dělané předměty, nebo přírodní eco friendly produkty, bude směs barevných dýmů to pravé.

Za málo peněz hodně muziky

Dýmovnice jsou cenově dobře dostupné, proto se můžete těšit na pořádnou porci originality, která bude přesně sedět vašim účelům. Jedna dýmovnice bude použitelná po dobu zhruba jedné minuty, což umožní tvorbu celé řady fotografií a konceptů.

Zkoušejte, které barevné kombinace dýmovnic budou vašim účelům sedět nejvíce.

Publikováno: 31. 10. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová