Fenomén jménem úniková hra: Herní mánie zachvátila celé rodiny

„Kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem“. České rčení velmi dobře signalizuje způsob a fáze lidského uvažování a vývoje. Potřeba hrát si a zápal pro „boj“ není pouze doménou dětí, ale velmi dobře se, coby hráči a soupeři, cítí i dospělí. Příklad toho jsou únikové hry, při nichž se setkávají všechny generace. Úniková hra má tu výhodu, že dokonale protíná tři světy – virtuální prvky, sci-fi pózy a svět reálií. Jako mávnutím kouzelného proutku se dostanete o pár století zpět, do dob, kdy vládlo středověké podsvětí nebo do kouzelné exotiky. Ponoříte se do neznáma a bude záležet jen na vás, jak se popasujete s nástrahami, které na vás komparzisté vymysleli.

Zapojte všechny smysly

Úniková hra v hlavním městě Praha je dokonalým způsobem, jak zapojit tělo, mozek i duši, abyste vyzráli nad všemi úkoly a vyluštily indicie, jež vás dovedou k cíli. Smyslem této zábavy je projít tematickou trasu start – cíl v daném čase a pomocích svých rozhodnutí a logických tahů si určit styl a smysl děje. Laicky řečeno jde o určitou formu reality hry, která vás bude bavit. Escape game Praha vsází na autentičnost prostředí a respektují lidskou individualitu a možnosti. Jen vy sami si určíte hranice, jen vy sami řeknete STOP, jen vy sami se budete radovat z výhry v cíli.

Sólo i ve skupině

Únikové hry můžete navštívit jako jedinec, v malé skupince nebo i v rámci teambuldingu. Hry jsou navrženy tak, aby příjemným a zábavným způsobem otestovaly schopnost práce v týmu, komunikaci, myšlení „out of the box“, ale hlavně aby semkli lidi dohromady. Herní potenciál zde mají i celé rodiny. Velmi dobré renomé má úniková hra pro děti Jungle, která byla vytvořena na skvělém příběhu inspirovaném kultovním filmem Jumanji, jehož volné pokračování běželo v kinech v prosinci 2017. Úniková hra pro děti v Praze obsahuje neotřelé rébusy a hádanky. Předpokladem úspěchu je vzájemná spolupráce celého týmu dětí i věkem pokročilejších. Budete se bát i smát.

Publikováno: 31. 01. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová