Jak zabavit děti v karantén nebo během lockdownu? Tipy, se kterými nešlápnete vedle

Mít malé děti a muset s nimi trávit většinu času mezi čtyřmi zdmi, může být pořádná řehole. Ale když si vláda usmyslí, občan nic nenadělá. Naštěstí se nabízí spousta zajímavých možností, jak děti zabavit i jinak než nekonečným sledováním pohádek.

Zapojte ratolesti do domácích prací

Doma je pořád co na práci, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Pokud máte odrostlejší dítka – předškoláky nebo školáky, naučte je zodpovědnosti a zapojte je (samozřejmě hravou formou) do péče o domácnost. Vysávání, mytí nádobí, ale také vaření špaget – to všechno jsou činnosti, které mohou děti skutečně zbavit. Záleží jen na způsobu, jakým je do domácích prací zasvětíte, a zda se vám do nich podaří vnést element zábavy.

Čas na nové hračky

Nejsou sice Vánoce a možná vaše děti v dohledné ani neoslaví narozeniny – ale kdy jindy je potěšit novým kouskem do dětského pokojíčku? Mezi nejoblíbenější hračky pro kluky patří elektrická auta, traktory a motorky. Školáci nepohrdnou RC modely a edukativními hračkami – třeba dětským mikroskopem nebo modelem sluneční soustavy. Co se týče holčiček, mezi nejprodávanější hračky pro holky bezesporu patří klasika v podobě Barbie na tisíc způsobů, domečky pro panenky, kočárky nebo sadou na tkaní náramků – zkrátka vše, co se točí kolem miminek a módy.

Zahrajte si deskovou hru

Když je doma uklizeno, hračky jsou příliš unavené, ale děti stále nemají dost, měli by se přičinit rodiče a vytáhnout ze skříně zábavnou deskovou hru. Nemusí to být zrovna Monopoly, spoustu legrace zažijete také při hraní Člověče, nezlob se nebo jiné, časově méně náročné hry. A co dál? Nezapomeňte, že internet je nevyčerpatelnou studnicí nápadů. Stačí zadat to správné heslo – a vyhledávač vám vyplivne stovky dalších kreativních nápadů. Je jich tolik, že vám díky nim karanténa či lockdown utečou jako voda.

Publikováno: 11. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová