Chutný a zdravý detox? Vyzkoušejte ovocné šťávy!

Obsah článku:
  1. Grep
  2. Ananas
  3. Jablko
Po zimě nepotřebuje pořádně uklidit jenom náš příbytek, ale především také váš organismus. V chladných mrazivých dnech jste mu totiž nevěnovali patřičnou pozornost a odbývali jste ho hutnými a těžkými jídly, se kterými se musel nějak poprat. Teď proto nastává čas mu jeho trpělivost vrátit. Třeba tím, že mu dopřejete dostatek ovoce, které obsahuje mnoho prospěšných látek, včetně důležitých antioxidantů. Které druhy jsou pro detoxikaci ideální?

Grep

Jen těžko bychom hledali ovoce, které rozděluje strávníky tak, jako grep. Jedni ho pro jeho hořkou chuť nenávidí, druzí naopak milují. Faktem však zůstává, že grep v sobě ukrývá velké množství zdravotních benefitů. Cenný je především pro svůj obsah vitaminu C, který dobře známe jako bojovníka s bacily. Nachází se v něm také látky, které brání rakovinnému bujení nebo vzniku srdečních chorob. Navíc grepová šťáva zažene vyčerpanost a dodá tělu energii, které máme po zimě často nedostatek.

Ananas

Sladký a exotický ananas obsahuje skoro 80% vody, proto se tak často doporučuje při hubnutí, pomáhá s odvodňováním a s odbouráváním tuků. Nachází se v něm vitamin C, E, B12 a značné množství enzymů. Známý je především bromelin, který štěpí bílkoviny ve střevech, ničí cizopasné červy a odvádí z těla škodlivé látky. Uplatnění nachází i při chřipce a nachlazení, dokáže totiž zmírnit jejich průběh a urychlit léčbu.

Jablko

Jablka patří k celoročně nejdostupnějším, a zároveň také nejoblíbenějším druhům ovoce. Protože je z velké části tvoří voda, skvěle se hodí i pro hubnutí nebo očistu organismu. Vedle vody obsahují řadu vitamínů, minerálních látek, organických kyselin, flavonoidů a rozpustné vlákniny pektinu. Díky svému složení tak na nás působí doslova blahodárně – ulevují od zažívacích problémů, pozitivně působí na střevní mikroflóru, posilují imunitu, podporují funkci ledvin, disponují antioxidačními a protizánětlivými účinky a v neposlední řadě povzbuzují činnost jater a dodávají energii. Jablečná šťáva nakopne náš organismus do nejvyšších obrátek. Výroba šťáv není nijak složitá, během pár minut si je zvládnete připravit hezky v pohodlí domova. Potřebujete k tomu jen odšťavňovač, který většinu práce udělá sám. Správnou volbou se stane vysokootáčkový odšťavňovač OS-109 A od společnosti Orava. Ten se může pochlubit výkonným motorem a důmyslným provedením, nechybí mu velká plnicí trubice, která si zvládne poradit i s celým ovocem. O jeho bezpečný provoz se postará automatická tepelná ochrana a hlavu si nemusíte lámat ani s jeho údržbou. Jednotlivé části vyčistíte snadno a rychle. Tak konec výmluv a hurá do toho!

Publikováno: 07. 03. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Zvěřinová