Jak ušetřit při nákupu tonerů a cartridgí?

Chystáte se tisknout něco opravdu důležitého a místo dokumentu vám tiskárna vyhodila jen prázdný papír? Jeden z Murphyho zákonů hovoří jasně – barva v cartridgi dojde v té nejnevhodnější situaci. Měli bychom proto myslet na zadní kolečka a pořídit si jich několik do zásoby. A my vám poradíme nejen, jak cartridge vybírat, ale i kde je koupit nejlevněji!

Který cartridge je ten správný?

V prvé řadě musíte zjistit, jaký typ cartridge vaše tiskárna využívá. K tomu můžete použít vyhledávač v e-shopu naplne-do-tlaciarni.sk. Stačí zadat typ tiskárny a zobrazí se vám vhodné produkty. Můžete si vybrat mezi originální a kompatibilní náplní. Zatímco originální cartridge vyrábí přímo výrobce tiskárny, kompatibilní pochází z dílny konkurence. Jedná se buď o zcela nové nebo prázdné originální cartridge, které byly profesionálně renovovány a opětovně naplněny inkoustem. Rozdíl je v ceně – kompatibilní náplně jsou podstatně levnější než originální. Levné tonery od renomovaného výrobce jsou přitom kvalitativně srovnatelné.

Vybíráte tiskárnu?

Přemýšlíte-li nad koupí nové tiskárny, budete se muset rozhodnout, zda se přiklonit k inkoustové nebo laserové variantě. Vše má své pro a proti a záleží na tom, jakým způsobem budete tiskárnu využívat. Inkoustová tiskárna využívá inkoustové cartridge a hodí se především pro tisk fotografií v laboratorní kvalitě. Nevýhodou je fakt, že při delší nečinnosti (cca několik týdnů) náplň zasychá. Laserové tiskárny k tisku využívají tonery a vynikají v rychlosti tisku i nízkých pořizovacích nákladech.

Ať už se přikloníte k jakékoliv variantě, vyplatí se vám kupovat náplně u výše uvedeného prodejce. V nabídce najdete tonery Samsung stejně jako náplně pro jiná zařízení předních světových značek. O kvalitě sortimentu nemusíte pochybovat, potvrzují ji certifikáty SMTC, SIRA Certification či Bureau Veritas.

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová