Domů » Když není čas ztrácet čas: Znáte speed dating?
Lifestyle

Když není čas ztrácet čas: Znáte speed dating?

Někdo má na seznamování se vlohy. Vstoupí do místnosti, osloví osobu, která je mu sympatická, a po pár prohozených frázích si domluví rande. Ale co když takovým lvem či lvicí salónů nejste a seznamování vám dělá velký problém? Rozhodně to neznamená, že byste měli zůstat sami jako kůl v plotě. Naopak se nabízí spoustu možností, jak najít toho správného partnera. Dokonce to jde i velmi rychle… Vyzkoušejte speed dating a dejte sbohem samotě!

Pokud umíte anglicky, pak je vám jasné, co termín speed dating znamená. Česky „rychlé rande“ je inovativní způsob seznámení, který vymyslel americký rabín Yaacov Deyo, a to proto, aby zvýšil počet židovských svateb. A ačkoliv původně šlo o okrajovou záležitost specifické skupiny lidí, nyní jde o velmi oblíbenou formu seznamování napříč celým světem.

Speed dating má zajímavý koncept a spočívá v tom, že se sejde několik mužů a žen – obvykle podobného věku, ale to není podmínkou. V praxi se mohou sejít i lidé se podobnými zájmy atd. Účastníci mají jen několik minut na to, aby se vzájemně blíže poznali. Poté se přesouvají k dalšímu stolu. Nakonec vždy zhodnotí, zda si vzájemně rozuměli a informace předají pořadateli. Ten ve finále předá kontakty všem lidem, kteří k sobě projevili sympatie.

Rychlé seznamování je zábavné a může se stát, že získáte hned několik kontaktů. Zda některý z nich oslovíte, je samozřejmě na vás. V horším případě v rámci speed datingu nenajdete nikoho, s kým byste chtěli navázat bližší kontakt, ale to nevadí – vždyť můžete absolvovat další kolo.

Ale co když vám seznamování dělá problém? Třeba je příčinou něco, co by mohla odbourat konzultace s odborníkem. V tomto směru vám bude nápomocná psychologická poradna online. Nemusíte nikam chodit a o problémech si popovídáte z pohodlí domova.