Mýty a fakta o LinkedInu: Co opravdu funguje a co ne?

LinkedIn - platforma plná profesních profilů, firemních stránek a bizarních příspěvků typu "gratuluji k výročí!". Mnoho lidí ho vnímá jako nutné zlo pro budování kariéry, ale jak s ním správně pracovat? Pojďme se podívat na mýty a fakta o LinkedInu a oddělit zrno od plev. A také na to, kdy ses vyplatí  profi správa PPC reklamy na Linedin.

Mýtus č. 1: Čím více spojení, tím lépe.

Dříve platilo, že čím více kontaktů na LinkedInu máte, tím lépe. Dnes už to tak nefunguje. Algoritmus LinkedInu dává přednost relevantním a aktivním uživatelům. Místo hromadného posílání pozvánek se zaměřte na budování sítě s lidmi z vašeho oboru, s nimiž byste se mohli vzájemně obohatit.

Fakt č. 1: Kvalita je důležitější než kvantita.

Místo honby za kontakty se zaměřte na budování smysluplných vztahů. Zapojte se do diskuzí, komentujte příspěvky a sdílejte relevantní obsah. Interakce s vaší sítí je klíčová pro budování viditelnosti a autority. Nestačíte na to? Pak to nechte na odbornících ze SEO Consult. Pomohou vám s LinkedIn a v případě potřeby vám vytvoří třeba i Shoptet e-shop na míru.

Mýtus č. 2: LinkedIn je jen pro B2B marketing.

LinkedIn nabízí skvělé možnosti i pro B2C marketing. Můžete zde sdílet blogové příspěvky, infografiky, videa a další obsah, který osloví vaši cílovou skupinu. Platforma je ideální pro budování značky a posilování povědomí o vašich produktech či službách.

Fakt č. 2: LinkedIn je skvělý nástroj pro budování značky.

Vytvořte si atraktivní profil, sdílejte hodnotný obsah a aktivně se zapojujte do komunity. Díky tomu si vybudujete silnou osobní značku, která vám pomůže v profesním růstu.

Mýtus č. 3: Na LinkedInu se dá prodávat jen nudný B2B obsah.

LinkedIn se stává čím dál tím více platformou pro sdílení kreativního a zábavného obsahu. Můžete zde publikovat video obsah, sdílet inspirativní příběhy a budovat si komunitu okolo vaší značky.

Fakt č. 3: Kreativní obsah osloví více lidí.

Nebojte se experimentovat s formáty a tématy. Využijte sílu storytellingu a sdílejte obsah, který zaujme a pobaví vaši cílovou skupinu.

Mýtus č. 4: LinkedIn je jen pro manažery a firmy.

LinkedIn je užitečný pro všechny, kteří chtějí budovat kariéru, ať už jste student, freelancer, nebo zaměstnanec. Platforma vám pomůže najít práci, spojit se s kolegy z oboru a prezentovat své dovednosti a znalosti.

Fakt č. 4: LinkedIn je pro všechny, kteří chtějí růst v kariéře.

Využijte LinkedIn k budování profesní sítě, sdílení znalostí a prezentaci vašich úspěchů. Platforma vám pomůže posunout se v kariéře a dosáhnout vašich profesních cílů.

LinkedIn je mocný nástroj pro budování kariéry, networking a marketing. Pokud ho budete používat správně, může vám přinést mnoho benefitů. Zapomeňte na mýty a zaměřte se na fakta. Vytvářejte kvalitní obsah, buďte aktivní a budujte smysluplné vztahy. To vám pomůže dosáhnout vašich profesních cílů.

Bonus

  • Nezapomeňte na optimalizaci profilu! Vyplňte všechny relevantní informace a použijte klíčová slova, která vás zviditelní ve vyhledávání.
  • Zapojte se do relevantních skupin a aktivně se v nich diskutujte.
  • Využijte placenou reklamu pro oslovení širšího publika.

S trochou snahy a správným přístupem se LinkedIn může stát vaším klíčovým nástrojem pro profesní růst.

Pro koho je tedy LinkedIn opravdu užitečný?

Teď, když jsme si rozebrali mýty a fakta, pojďme se podívat na to, kdo může z LinkedInu vytěžit nejvíce. Řekněme si to na rovinu, ne každý profil na LinkedInu je zlatý důl.

Hledáte práci? LinkedIn je naprostý must-have. Personalisté ho hojně využívají k hledání nových talentů, takže mít zde aktualizovaný profil s relevantními zkušenostmi a dovednostmi je naprosto klíčové. Můžete zde také aktivně vyhledávat pracovní pozice a kontaktovat personalisty напряmo.

Jste freelancer nebo nabízíte služby B2B? LinkedIn je skvělá platforma pro oslovení potenciálních klientů. Můžete zde prezentovat své portfolio, sdílet odborné články a case studies a budovat si tak důvěryhodnost ve svém oboru. Využijte také možnosti placené reklamy pro cílení na konkrétní skupiny uživatelů.

Jste sales profesionál? LinkedIn je ideální nástroj pro lead generation. Můžete zde vyhledávat potenciální zákazníky, navazovat s nimi kontakty a budovat vztahy. Zapojte se také do relevantních diskuzí a skupin, kde můžete nenásilně prezentovat svou odbornost a získávat nové obchodní příležitosti.

Chcete budovat osobní značku? Ať už jste konzultant, kouč, nebo třeba spisovatel, LinkedIn vám pomůže etablovat se jako expert ve vašem oboru. Sdílejte pravidelně hodnotný obsah, komentujte příspěvky ostatních a zapojujte se do diskuzí. Díky tomu si získáte uznání a důvěryhodnost, což se vám může profesně hodit.

Stále se chcete učit a rozvíjet? LinkedIn nabízí nepřeberné množství zdrojů pro další vzdělávání. Můžete zde sledovat společnosti a influencery z vašeho oboru, kteří pravidelně sdílejí zajímavé články, videa a další obsah. Využijte také placené kurzy od renomovaných lektorů, které vám pomohou získat nové znalosti a dovednosti.

LinkedIn není jen pro korporátní giganty a byznysmeny v oblecích. Může být skvělým nástrojem pro každého, kdo chce budovat kariéru, získávat nové znalosti a networkovat s lidmi z oboru. Ať už jste student, který teprve vstupuje na pracovní trh, nebo zkušený profesionál, který chce posunout svou kariéru dál, LinkedIn vám může v tomto snažení výrazně pomoci.

Jak na sebe na LinkedInu skutečně upoutat pozornost?

Lámat si hlavu nad budováním profilu je jedna věc, ale jak na sebe na LinkedInu doopravdy strhnout pozornost? Tady je pár tipů, které vám pomůžou vyčnít z davu:

Staňte se lídrem myšlenek (thought leaderem): Nesdílejte jen cizí obsah, publikujte i své vlastní posty a články. Zaměřte se na témata, která jsou pro váš obor relevantní a zajímavá. Zapojte se do diskuzí a nebojte se vyjadřovat své názory.

Využijte sílu vizuálu: Lidé jsme vizuální tvorové. Doplňte své příspěvky obrázky, infografikami nebo krátkými videy. Vizuální obsah dokáže zaujmout pozornost a lépe sdělit vaši myšlenku.

Experimentujte s formáty: LinkedIn už dávno není jen nudnou platformou pro textové statusy. Zkuste publikovat články, ankety, živá videa nebo třeba karusely s obrázky.

Buďte autentičtí a lidský: Nenechte se zavalit korporátním žargonem. Pište přirozeně a nebojte se ukázat i svou lidskou stránku. Sdílejte nejen pracovní úspěchy, ale třeba i zajímavé články z jiných oborů nebo inspirativní příběhy.

Osvědčený networking: Nechoďte na LinkedIn jen "prodávat" sebe sama. Zapojte se do diskuzí, komentujte příspěvky ostatních a gratulujte lidem k pracovním úspěchům. Buďte aktivní součástí komunity a navazujte nové kontakty.

Dejte o sobě vědět: Nečekejte, že si vás lidé sami najdou. Pravidelně publikujte obsah, sdílejte zajímavé články a zapojujte se do diskuzí. Čím více budete aktivní, tím větší šanci máte na to, že si vás ostatní všimnou.

Pamatujte: Budování silného profilu na LinkedInu je běh na dlouhou trať. Nečekejte zázraky přes noc. Buďte trpělivý, konzistentní a hlavně – bavte se tím! Když budete sdílet obsah, který vás samotné zajímá, přirozeně k sobě přitáhnete lidi z vašeho oboru. A kdo ví, třeba díky LinkedInu získáte svou vysněnou práci nebo navážete spolupráci, která vám změní kariéru.

Publikováno: 20. 03. 2024

Kategorie: Peníze

Autor: Veronika Řeháčková