Tisknete často? Šetřete peněženku výběrem správných tonerů

Tiskárna je nedílnou součástí většiny moderních domácností a čas od času ji využije opravdu každý. Jednou je třeba vytisknout důležité dokumenty, smlouvy nebo faktury. Děti a náctiletí využívají tiskárnu ještě častěji – ti nejmenší si na ní tisknou omalovánky a obrázky, školou povinní zase referáty nebo seminární práce. Potíže nastávají tehdy, když je třeba vytisknout něco opravdu důležitého a zjistíme, že toner zeje prázdnotou. Pokud jste nákup nového odkládali kvůli vysoké ceně, máme pro vás řešení. Vsaďte na tonery od třetích stran!

Na doplňování pozor, bezpečnější jsou alternativní tonery

Originální tonery jsou skutečně drahou záležitostí a mnoho uživatelů se proto snaží ušetřit opětovným plněním. Náplně do tonerů jsou sice poměrně levné, ale v konečném důsledku mohou tisk výrazně prodražit. Výstupy jsou mnohdy v podstatně horší kvalitě (někdy dokonce téměř nečitelné), může docházet k vylévání barvy do tiskárny, vysychání a postupném zničení tiskárny. Alternativní neboli neoriginální tonery jsou v mnoha ohledech výhodnější – jsou nové a nedochází u nich k vysypávání, zasychání a vytékání, ani k dalším neduhům, které jsou typické pro plněné tonery. A jejich cena? Třeba i o 90 % nižší, než na jakou jsme zvyklí v případě originálních tonerů.

Kolik za alternativní tonery reálně ušetříte?

Například tento alternativní toner ce285a s kapacitou 2000 stran při 5% pokrytí stojí zhruba desetinu toho, co originál. Anebo tento toner q2612a – i v jeho případě ušetříte téměř 90 %. Stejně jako předchozí toner přitom splňuje mezinárodní standardy a garantuje vysokou kvalitu tisku (v podstatě srovnatelnou s originální náplní).

Chcete tonery koupit opravdu levně?

Nemáte-li ve svém okolí prodejce, který nabízí neoriginální náplně do tiskáren, objednejte si je z pohodlí domova v e-shopu tonerdepot.cz. V nabídce najdete široké spektrum tonerů prakticky do všech modelů tiskáren.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová