Vybrat odvlhčovač je hračka. Jen musíte vědět, jak na to

Nadměrná vlhkost vzduchu v interiéru vede k tvorbě plísní, které se negativně podepisují na našem zdraví i majetku. Faktorů, jež mohou být příčinou vlhkosti, je celá řada a téměř vždy lze učinit opatření vedoucích k její redukci. K nejúčinnějším opatřením patří změna některých návyků (např. sprchování místo horké lázně ve vaně), dostatečné odvětrávání a v neposlední řadě pořízení pohlcovače vlhkosti neboli odvlhčovače.

Pokud jste došli k závěru, že se bez odvlhčovače neobejdete, ale neradi byste při výběru vsadili na model nevyhovujících parametrů, držte se následujících doporučení. Připravili jsme je společně s odborníky z eprofi.cz – specialisté mají v nabídce špičkové odvlhčovače Master, které – stejně jako mobilní topidla Master – patří k tomu nejlepšímu na trhu.

Výkon odvlhčování a vzduchový výkon

Odvlhčovače se liší výkonem odvlhčování, který udává počet litrů vody, jež přístroj odebere ze vzduchu za 24 hodin. Dalším důležitým parametrem je tzv. vzduchový výkon – udává, kolik m3 vzduchu přístroj zpracuje (přefiltruje a odvlhčí) za hodinu provozu.

Efektivního odvlhčování dosáhnete pouze v případě, že si pořídíte dostatečně výkonný odvlhčovač.

Objem nádržky na vodu

Nechcete každou chvíli vylévat vodu, kterou odvlhčovač nasbíral ze vzduchu? V tom případě myslete na to, že větší objem nádržky znamená méně práce s obsluhou.

Speciální funkce

Některá zařízení toho umí podstatně více než jiné modely. Mezi funkce, které by se vám mohly hodit, patří například ionizátor vzduchu, filtrace vzduchu od nečistot, elektronický ovládací panel, indikátor plné nádrže, integrovaný vlhkoměr nebo časový spínač.

Publikováno: 28. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Zvěřinová