5 kroků k nezapomenutelné svatbě

Zasnoubením vše začíná. Co tím máme na mysli? No přece Plánování svatebního dne, který by měl být naprosto dokonalý. Podívejte se na 5 správných kroků ke svatbě, která bude jedním slovem nezapomenutelná.

Čím dříve začnete, tím lépe

Myslíte si, že plánovat svatbu rok dopředu, je příliš brzy? Rozhodně tomu tak není. Právě naopak. Jsou místa k obřadu, nebo na oběd, která jsou už rok dopředu v určité termíny zadány. Proto začněte s plánováním s opravdu dostatečným předstihem.

Stanovte si jasný rozpočet

Počítejte s tím, že ho určitě přetáhnete – to není nic výjimečného. Hned v počátku si ale nastavte orientační limit, kterého se držte. Budete vědět, co si můžete v rámci svých finančních možností dovolit, a co bude mimo vaše možnosti. Zároveň vám to umožní někde přidat a jinde zase ubrat. Tak například: pokud si rozhodně nechcete odepřít briliantové prsteny, ale nemáte neomezený rozpočet, budete muset přistoupit na určité kompromisy (např. uspořádat méně pompézní svatební hostinu). Tip: Cenově dostupné prsteny i briliantové přívěsky najdete na klenotyaurum.cz.

Rozdělte jasné úkoly

Realizujete svatbu svépomocí, kde se spolehnete na pomoc svých přátel? Vy jako novomanželé jste ti, kteří rozdávají úkoly. Pokud okolí nabídlo pomoc, neváhejte ji využít a každému rozdělte nějaký úkol, který udělá. Příliš své okolí ale nezatěžujte. I oni si chtějí svatbu užít – nikoliv ji předem, během ní, nebo i po ní odpracovat.

Vytvořte harmonogram svatebního dne

I když si myslíte, že vše spontánně vyplyne a svatební den bude probíhat podle vašich představ, musíme upozornit, že tomu málokdy bude. Proto vytvořte harmonogram s orientačními časy vašeho svatebního dne. Ten by měli mít i samotní svatebčané. Nevznikne okamžik, kdy nebudou vědět, co se bude dít, a vy zároveň uhlídáte, aby se vše stihlo.

Nestresujte se. Zvolte někoho, kdo problémy vyřeší

Jedná se o osobu, která se označuje jako svatební koordinátor. Může to být někdo najatý a zaplacený, nebo se může jednat o někoho z okruhu vašich přátel. Pokud se nabízejí, že pomohou, a mají organizační schopnosti i respekt, jsou pravým adeptem na tuto funkci. Pomohou s dodržením harmonogramu, i vyřešením drobných problémů.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová