Boilies? Modré a plovoucí

0

Návnady na kapry mohou mít mnoho podob. A záleží ve výsledku na tom, jaký je váš účel, pakliže jdete rybařit. Pokud se chcete těšit z nového rekordního úlovku, měli byste se vynasnažit, aby byla nástraha co nejatraktivnější. Kapři kromě tygřího ořechu milují krmná boilies, která by však v nejlepším případě měla splňovat několik zásad.

Netradiční barvy, které jsou nepřehlédnutelné

Jednou z vlastností, kterou by měla taková kapří kulička mít je rozhodně netradiční barva. Čím více nepřehlédnutelná návnada bude, tím lépe. V současné době je k dostání celá řada nástrah, proto se maximálně vynasnažte, aby ta, pro kterou se rozhodnete, byla dobře viditelná i hluboko pod vodou.

Kapři jsou za ta léta, kdy se je snažíme ulovit zvyklí už na mnoho. Proto je nutné je zaujmout něčím netradičním. Jestliže vsadíte například na výrazně modrou, strhnete tím pozornost kapra, který se nebude bát vám skočit „na špek”.

Hlavně, ať to plave

Pokud se rozhodnete pro modré kapří kuličky, snažte se hledat takové, které budou nad hladinou také plavat. Takové kuličky jsou pro kapry ještě o chlup atraktivnější, a to z toho důvodu, že se neztratí v odumřelých rostlinách pod hladinou.

Navíc pokud jsou boilies plovoucí, znamená to, že jsou pro ryby také nepřehlédnutelné. Nesplývají s okolím a pokud navíc budou výrazného zbarvení, máte prakticky zaručeno, že se vám nějaká rybka chytí.

Hlavně do těžkých vod

Zejména pokud se chystáte lovit v těžkých vodách, budou se vám takto zbarvené plovoucí boilies víc než hodit. Právě v těžkých vodách se mnoho kaprů nachází, ale je jen velmi těžké je odchytnout. Připraveni proto musíte být se skutečně kvalitní nástrahou, která by v nejlepším případě měla také chutnat trochu jinak, než na co jsou kapři zvyklí.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová