Při homeworkingu je důležitý klid i komfort

Fenomén práce na dálku dostal díky koronaviru nový rozměr. Přestal být nesplněným snem většiny Čechů, ale naopak se na několik měsíců stal realitou všedních dní. Pandemie se však pozvolna chýlí ke konci a zaměstnanci se pozvolna vracejí do kanceláří. Někteří doma zůstanou, protože jim home office vyhovuje – pokud je to i váš případ, zamyslete se nad tím, jestli jste udělali všechno pro to, aby bylo vaše pracovní prostředí perfektní.

Samostatná místnost i pracovní kout

Trend práce z domova nevznikl v návaznosti na pandemii. Home office bylo žhavým tématem již před nástupem koronaviru a designéři hledali všechny možné způsoby, jak do omezeného prostoru bytu vměstnat plnohodnotnou pracovnu. Odborníci se jednohlasně shodují na tom, že nejlepším řešením zůstává samostatná místnost. Pokud pokoj navíc nemáte, budete muset vyčlenit část jiné místnosti. V každém případě by měla být pracovna či pracovní kout v místě s dostatkem denního světla. V daném prostoru by vás neměl nikdo rušit, protože hluk negativně ovlivňuje produktivitu práce, kreativitu a koncentraci. Z výzkumu společnosti Interface vyplynul, že v USA, Velké Británii a Austrálii je pod negativním vlivem hluku 69 % zaměstnanců. Ale jak se nežádoucího hluku v pracovně zbavit? Pokud vás trápí nepříjemné zvuky od souseda nad vámi, můžete s ním zkonzultovat realizaci odhlučnění podlahy. Jinak vám nezbude nic jiného než vlastní zvuková izolace stropu a stěn.

Jak si pracovnu zařídit?

Není tajemstvím, že vliv pracovního prostředí na produktivitu práce je enormní. Neobejdete se proto bez kvalitního pracovního stolu (optimální výška je 70-80 cm), ergonomické židle a úložných prostorů. Nedílnou součástí příslušenství home office je také doplňkové osvětlení. A samozřejmě by neměly chybět vkusné dekorace, protože i ty mohou významně ovlivnit pracovní morálku.

Publikováno: 29. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Zvěřinová