Jak ušetřit za tisk? Přečtěte si tyto základní pravidla!

Pořídila jste si novou tiskárnu, ale radost z nízké pořizovací ceny zanedlouho vyprchala jako pára nad hrncem, protože jste nucena neustále dokupovat nové barvy? Chcete-li za tisk ušetřit nezanedbatelnou, řiďte se následujícími tipy.

Nemáte příliš „žravou“ tiskárnu?

Výběr tiskárny má na celkovou spotřebu barev zásadní vliv. Přestože se parametry většiny modelů jeví jako velmi podobné, měla byste si dát na výběru záležet. Možná jste si pořídila typ, který není vhodný pro vaše účely. Například pro tisk většího množství dokumentů jsou ideální zařízení určená pro velkoobjemový tisk. Při výběru tiskárny se nesnažte ušetřit na nesprávném místě a raději investujte o pár set korun více do modelu, který vám z dlouhodobého hlediska ušetří peníze. K důležitým parametrům patří i typ zásobníku – výměna oddělených sice není tak komfortní, ale zato jde o mnohem ekonomičtější řešení než kombinované zásobníky.

Nakupujte alternativní tonery a cartridge

Zatímco ceny tiskáren průběžně klesají, to samé bohužel nelze říct o náplních. I na nich však můžete poměrně snadno ušetřit. Staří, když nebudete nakupovat dražší originální a pořídíte si místo toho mnohem levnější alternativní náplně. Dobrou volbou jsou tonery a cartridge od Tonerpartner.cz – v nabídce najdete pouze kvalitní produkty od prověřených výrobců. A kolik můžete ušetřit? Podívejte se například na tyto levné tonery Samsung a udělejte si obrázek.

Nezapomeňte na správné nastavení tisku

Poslední možností, jak ušetřit za tisk, je optimalizovat nastavení v systému. Nejde o nic složitého – v praxi se jedná například o nastavení o něco nižší kvality, což při tisku bez grafiky na čitelnosti textu ani nepoznáte. Zároveň můžete tisknout oboustranně a vždy z dokumentu odstraňte všechny zbytečné grafické prvky. Uvidíte, že vám najednou barva v tiskárně vydrží mnohem déle!

Publikováno: 22. 08. 2017

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová