Ať oheň v krbu nehasne

Tepla z krbu a krbových kamen si užíváme rádi nejen proto, že jsou plamínky po večeru příjemnou hřejivou podívanou, ale i proto, že oheň je naším zdrojem tepla, až kam paměť sahá. Navíc se u takového ohně zahřejete hned dvakrát. Protože je potřeba nejdříve připravit dřevo, vyskládat a také jej nechat vyschnout.

Nejvíce zdlouhavým je právě řezání, sekání a přizpůsobování dřeva do dřevníku či rovnou vedle krbu. Důležité ovšem je, aby dřevo bylo opravdu proschnuté, jinak se může stát, že místo příjemného praskání uslyšíte z krbovek zvláštní syčení a oheň se právě nebude vzpínat až o výšin. Možná tedy bude potřeba letos trochu hodit do vrtule a připravit menší kousky, které lépe proschnout. Proto je opravdu velikou úlevou, když celý tento proces hezky odsýpá. Chce to proto k ruce vždy šikovného pomocníka.


Řetězová pila mimo příprav palivového dřeva bude mít využití na zahradě i k prořezávání silnějších větví. Bateriová řetězová pila je pro práci na zahradě i při přípravě dřeva maximálně flexibilní. Řetězová pila Kärcher CNS 18-30 Battery je vhodnou variantou a potěší i váhou, která se i s vloženou baterií pohybuje okolo 4 kg. S baterií s výkonem 5,0 Ah zvládne až 70 řezů, a to velmi precizních díky vynikající rychlosti a optimální šířce řezu. Velkou výhodou je i údržba a bezpečnost během práce. O napínání řetězu se postará systém, kterým je pila vybavena, díky čemuž není k napnutí potřeba nářadí. Extrémně jednoduché ovládání zabezpečí automatické mazání a o zmiňovanou bezpečnost se stará brzda, ochrana proti zpětnému rázu a systém dvou vypínačů.

Více informací o zahradních i úklidových pomocnících naleznete na www.karcher.cz

Publikováno: 15. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Zvěřinová