Položte základy zahradního domku za pomocí zemních vrutů

Přemýšlíte, že svou zahradu obohatíte o nový zahradní domek? Takový domek přináší širokou škálu možností, jak ho využít a zužitkovat. Nestačí vám prostor v garáži? Použijte zahradní domek jako úschovnu pracovního či zahradního náčiní. Pokud si nevíte rady, jak položit základy, možná vás napadne klasické betonování, ovšem to je časově i fyzicky náročné. Co takhle si práci na dřevostavbě ulehčit? Sáhněte po zemních vrutech, s kterými bude váš zahradní domek ukotven za okamžik. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik výhod a důvodů, proč použít právě zemní vruty.

Dejte sbohem betonování

Často se říká není nad ověřenou klasiku, ovšem v tomhle případě je třeba zvážit hned několik faktorů. Za jak dlouho by měl být zahradní domek postaven? Pokud vás tlačí čas není betonování zrovna ideální nápad, protože tvrdnutí betonu většinou trvá kolem 3-4 dnů. Ovšem jestli počasí nestojí na vaší straně, počítejte se zdržením. Kdežto zemní vruty můžete zavrtat opravdu kdykoli. Nelimituje vás počasí ani roční období. Také vaše záda vám poděkují, když je ušetříte od namáhavé práce s lopatou a betonem.

Položte základy snadno a rychle

Za pomocí zemního vrutu ukotvíte váš zahradní domek raz dva. Nemusíte se bát, že kvůli zavrtání vrutů budete potřebovat pomoc zkušeného stavebníka, protože zemní vruty zvládnete aplikovat do země levou zadní. Stačí vám, když si obstaráte roxor nebo jinou ocelovou tyč, která poslouží jako páka. Na horní straně vrutu najdete otvor, kde roxor vložíte. Následně otáčíte roxorem ve směru hodinových ručiček dokud vrut není celý v zemi.

Publikováno: 22. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Zvěřinová