Jak překonat nepříjemné onemocnění? Posilte svůj organismus

Podzimní období oplývající plýskanicemi a nepříjemným počasím bývá vždy spojeno s intenzivním výskytem onemocnění virového původu. Tedy chřipek, nachlazení a různých zánětů průdušek a plic. V aktuálním roce k tomu přibyl další virus, jehož šíření se snaží zamezit celý svět. Co dělat, aby se vám všechny tyto nástrahy vyhnuly, a v plném zdraví jste se přes toto období dostali až na konec roku?

Načerpejte energii z bylinek

Ať již jste léto strávili pátráním po lesích a loukách a sběrem léčivých rostlin anebo jste si užívali u vody, léčivou sílu bylin můžete na svém podzimním těle poznat i vy. Ten, kdo nestihl nasušit, si může bylinky koupit a to ne jen tak ledajaké. Mnohdy nabídnou komerčně dostupné produkty mnohem vyšší kvalitu než ty z domácích podmínek. Například takový kotvičník zemní pověstný pro své povzbuzující účinky sice najdete i na našich lukách, ten dovážený z Bulharska je ale mnohem kvalitnější, protože vyrostl za výrazně intenzivnějšího slunečního svitu a má tak v sobě vyšší množství účinných látek. Navíc vás jeho příprava nebude stát tolik času a úsilí.

Kotvičník nejen pro povzbuzení sexuálního apetitu

Pro muže, ale i celou řadu žen představuje tato bylinka účinný způsob, jak znovu získat chuť na sex a povzbudit vášeň, která z jejich vztahu po dlouhých letech již dávno vyprchala. Nejen k tomuto účelu lze ale kotvičník použít. Není tak známo, že tato bylinka je skvělá také proti chronické únavě, projevech předčasného stárnutí či zvýšené náchylnosti k infekcím. Touto a celou řadou dalších příznaků se projevuje také překyselení organismu, které kotvičník také dokáže efektivně eliminovat. Základem boje proti tomuto neduhu je ale zejména odstranění stresu ze života a snížení frekvence konzumace sladkých potravin. Kotvičník je v tomto ohledu pouze urychlovačem rekonvalescence.

V prášku i v kapslích

Přemýšlíte-li nad tím, v jaké formě je nejlepší kotvičník konzumovat, pravděpodobně zjistíte, že máte na výběr několik variant. Kotvičník lze konzumovat například ve formě prášku, který snadno přidáte do ranní kaše či jogurtu anebo rozmícháte ve vodě a vypijete. Mnohem praktičtější je ale balení kotvičníku v kapslích, které si můžete vzít kamkoliv na cesty či mít sebou denně v práci.

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Zvěřinová