Správná péče o ruce předejde jejich vysoušení

Problémem suchých rukou trpí poměrná část populace, která se mylně domnívá, že k vyřešení postačí pouze klasické krémy na ruce. Pravděpodobně jimi nijak neuškodíte, avšak problém nezmizí ani mu do budoucna nezabráníte. Na co si dát pozor a jak o ruce pečovat, aby byla jejich pokožka pružná a hydratovaná?

Příčiny suchých rukou

Suché a rozpraskané ruce mohou mít původ ve třech nejčasnějších oblastech. První oblastí je častá a dlouhodobá práce s chemikáliemi, barvami na vlasy či desinfekčními prostředky. Druhou oblastí je nedostatečná hydratace kvůli nekvalitnímu pitnému režimu a dál z nedostatku vitaminů a minerálů, způsobenému nevyváženou stravou. Nakonec můžete trpět pocitem suchých a rozpraskaných rukou do krve také vlivem různých nemocí, jakými jsou například dyshidrotický ekzém na rukou, alergie, atopie a tak dále.

Řešení a prevence

Vaše pokožka je suchá a rozpraskaná, protože byla poškozena kožní bariéra, která není schopna rychlé regenerace a dovolila různým látkám a bakteriím proniknout do vaší kůže. Proto je potřeba používat krém na suché ruce, který bude plnit funkci obnovy kožní bariéry. Pokožku navíc hydratuje a poskytuje jí dostatečnou ochranu před nežádoucími látkami až 6 hodin. Neobsahuje vonné esence, lanolin, ani žádné alergeny, které běžně mohou dráždit pokožku. Krém se pěkně vstřebává a nezanechává mastnou vrstvu na pokožce. Pro ochranu pokožky na rukou je samozřejmě vhodné používat ochranné rukavice, užívat kvalitní doplňky stravy s vysokým obsahem vitaminů a minerálů a dodržovat pitný režim v průběhu dne. Při mytí rukou používejte teplou vodu, nikoliv horkou a používejte šetrné mycí prostředky. Ve sprše netravte příliš mnoho času, dlouhý pobyt ve vodě ruce ještě více vysušuje. Nepoužívejte hrubé ručníky, ruce o ně nedřete, narušovali byste kožní bariéru, která se pokouší vzpamatovat.

Publikováno: 21. 06. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Zvěřinová