Tenisky Nike Air Max oslavily 30 let

Produkt, který navždy změnil pojetí slova,, tenisky \"byl uveden do světa 26. března 1987. Model Nike Air Max poprvé představil obuv s odhalenou vzduchovou bublinou v podrážce. O 30 let později je tento model legendou a nadále úspěšně udává trendy sportovní obuvi ve světě. Technologická evoluce ... Vzduchová bublina je inovací, která je propojena se značkou Nike už od 70. let. Air Max byl však prvním modelem, který poodhalil jako tato inovace, za kterou nestojí nikdo jiný než samotná NASA, ve skutečnosti vypadá. Marketingoví manažeři od Nike zpočátku nevěřili v úspěch tohoto modelu. O to větší bylo jejich překvapení, když se Nike Air Max stal jejich vlajkovou lodí. Příběh Nike Air Max Během svých 30 let působnosti stal Nike Air Max symbolem více generací. V ulicích světových metropolí, basketbalových hřištích či posilovnách, Nike Air Max si našel své fanoušky všude. Ptáte se proč je tento model ikonický? Dáme vám hned několik důvodů:
  • Designér Tinker Hatfield dostal nápad odhalit vzduchovou bublinu v podrážce inspirovaný Muzeem Georges Pompidou v Paříži. Jeho extravagantní architektura s charakteristickými tunely a velkým okny (architektura \"naruby\") ho zaujala natolik, že se rozhodl tento koncept přetavit do Nike Air Max
  • Tento model učaroval mnohým od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy až po rapera The Game
  • Model Air Max 93 byl inspirován lahví od mléka, Air Max 97 zas japonským rychlovlakem
Díky své prodejny síle a popularitě mezi mladými lidmi má Nike Air Max od roku 1994 svůj vlastní den, kterým je 26. březen.

Publikováno: 03. 06. 2017

Kategorie: Móda a styl

Autor: Adelina Kociánová

Tagy: nike air