Studium, které vás baví - vyzkoušejte školu hrou

Už dávno nejste školou povinní, ale máte doma dítě, které zatím ze školy není příliš nadšené? Zkuste alespoň doma zavést školu hrou, inspirujte se motivačním systémem a motivujte své děti, aby samy chtěly co nejlepší výsledky při studiu. Vyzkoušejte školu hrou.

Předškolní příprava

V ideálním případě je dobré své děti připravovat už od školky, že zanedlouho přijde školní docházka a připomenout, na co se vše se dá těšit. Můžete zmínit nové kamarádky, vtipné zážitky nebo třeba společně pořídit školní batoh, který si vaše dítě samo vybere. Vsaďte na zdravé školní batohy s ergonomickými prvky, ale design nechte klidně vybrat svého budoucího školáka.

Motivační systém

Pro motivaci, která slouží k lepším školním výsledkům, se skvěle hodí vlastní motivační systém. Spolehněte se na to, co vaše děti baví a co mají rádi. Pokud milují výlety, slibte jim příjemný výlet například do aqvaparku za hezké známky a absenci poznámek. Motivujte své děti pořízením lepšího mobilního telefonu nebo třeba konečně vlastního počítače, který bude sloužit i k učení. Vždy však myslete na nutnost pozitivního přístupu a pozitivní motivace.

Škola hrou ve škole

Ještě před školní docházkou a pořizování školního batohu s plnou výbavou, kde nechybí školní penál, sešity ani učebnice, máte možnost vybrat školu pro své dítě. Pokud bydlíte ve velkém městě, máte širší výběr. Lidé z vesnice se většinou musí spokojit jen s jednou základní školou. Zajímejte se však o studijní plán, přístup k učení a celkový typ školy. V některých školách je možné vyzkoušet školu hrou, případně waldorfský nebo daltonský školní přístup.

Zábavné učení doma

Největší úspěch při studiu má však domácí příprava. Vytvořte pro své děti pohodlné a příjemné místo, kde se budou moct věnovat školním povinnostem. Zpříjemněte jim domácí učení hrami, kdy si můžete vytvořit různé kartičky nebo používat mnemotechnické pomůcky k zapamatování učiva. Vyzkoušet můžete také hru na školu, která se hodí už i pro předškoláky. Učte se společně první písmenka, čísla, psaní jména a podobně. Věřte, že takovou přípravou vůbec nic nezkazíte a vaše dítě se do školy bude opravdu těšit.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Milena Zvěřinová