Jak správně vybrat náplň do tiskárny?

Pořídili jste si levnou inkoustovou multifunkci včetně cartridgí a nyní si nevíte rady s výběrem nových? Vybrat náplň do tiskárny je jednodušší, než si myslíte. Stačí se držet následujícího postupu. Bude se vám hodit i v případě, že vlastníte laserovou tiskárnu a sháníte tonery. Princip vyhledávání náplně je pro oba typy zařízení totožný.

Originální, nebo kompatibilní?

V prvé řadě se musíte rozhodnout mezi originálním zbožím a náplněmi, které se prodávají pod názvem kompatibilní. Jaký je mezi nimi rozdíl? Vysvětlení je nasnadě: Dejme tomu, že sháníte náplně do tiskárny značky Brother. Originální tonery Brother pochází přímo od výrobce. Jsou poměrně drahé, ale můžete se spolehnout na vynikající kvalitu tisku. Kompatibilní tonery vyrábí jiný subjekt, a proto jsou výrazně levnější. Co se týče kvality, prověřené kompatibilní tonery bývají takřka srovnatelné s originálními. Poohlédnete-li se po nich u solidního prodejce, který má se sortimentem z druhovýroby dobré zkušenosti, rozhodně neuděláte chybu. Rozdíly v cenách jsou obrovské, příkladem budiž levné cartridge Lexmark, které lze sehnat již pod sto korun za kus.

Hledání náplně snadno a rychle

Na trhu jsou desítky značek tiskáren a každý z výrobců nabízí desítky typů zařízení. V praxi to znamená stovky druhů cartridgí a tonerů, což může běžného uživatele bez předchozích zkušeností pořádně rozhodit. Ve skutečnosti si však stačí vybrat dobrého prodejce, který výběr náplně usnadní. Mrkněte například na tonerdepot.cz, kde do vyhledávacího pole zadáte číslo náplně nebo tiskárny. A to je vše – inteligentní vyhledávání vám zobrazí všechny dostupné náplně, z nichž si vyberete tu, která vám vyhovuje cenou. A co se týče zmíněného prodejce Toner Depot, nabízí jak originální, tak kompatibilní tonery a cartrdige pro všechny běžné typy tiskáren.

Publikováno: 19. 07. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová