Máte obavy z COVID-19 při cestách do zahraničí? Pořiďte si kvalitní cestovní pojištění

Současná pandemie koronaviru vyvolala řadu otázek mezi lidmi, kteří potřebují cestovat do zahraničí, nejenom soukromě, ale třeba také za prací. Zatím to vypadá, že situace kolem pandemie se neustále vyvíjí, a tak si budeme muset na nové okolnosti zkrátka zvyknout. Necestovat pro mnoho lidí nemusí být řešení nebo to není ani možné, a tak bychom se rozhodně měli podívat po kvalitní cestovní pojištění. V našem článku si k tomu řekneme něco více.

Je nutné se na koronavirus připojistit?

V mnoha případech čelí pojišťovny otázkám, zda je potřeba, aby bylo na koronavirus sjednáno pojištění. Dobrá cestovní pojistka by vám však měla zajistit hrazení nákladů na ošetření také v případě, že onemocníte novou formou koronaviru. Každé dobré pojištění je tak vlastně zároveň také cestovní pojištění s covid 19 krytím, což je dáno už samotnými principy běžně nastavené pojistky. Toto pojištění vám umožňuje sjednat třeba také ERGO pojišťovna. Ta vám kromě toho poskytuje i některé záruky nad rámec běžných podmínek pojištění, kdy platí:
  • Hrazení léčebných výloh i v oblastech, kde se nedoporučuje cestovat
  • Dodržování pravidel nutných pro vstup na území daného státu
Pokud tedy správní orgány nedoporučují cestovat do některé země, i tak vám ERGO pojišťovna nabízí úhradu případných léčebných výloh, onemocníte-li koronavirem. Je však nutno splnit všechny místní podmínky, které souvisí právě s dodržováním stanovených pravidel.

Na co máte dále nárok?

V souvislosti s kvalitním pojištěním od ERGO pojišťovny se můžete spolehnout na to, že pokud například bude v zemi, do které cestujete, vyhlášena karanténa, můžete si bezplatně prodloužit platnost svého cestovního pojištění. Dnes jednoduše můžete využít on-line cestovní pojištění, přičemž jeho prodloužení vám zajistí hrazení léčebných výloh v případě onemocnění i tehdy, pokud se váš pobyt protáhne. Hrazeny však nejsou náklady navíc, jako náklady na prodloužení pobytu, na letenku, na stravu a tak dále.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Milena Zvěřinová