Nosit, nebo nenosit roušku? Známe důvody, proč ANO!

Roušky jsou horkým tématem již po mnoho dlouhých měsíců, a zatímco první skupina si na povinnost nošení roušek zvykla, druhá jim stále nemůže přijít na jméno. Pokud patříte k lidem, kteří berou ochranu tzv. rizikové skupiny vážně, případně k nim patříte, rovnou se proklikněte do Rouškoshopu, kde najdete velmi hezké roušky s potiskem. Více se o nich dozvíte v následujících řádcích. Ale ještě před tím si zopakujeme, proč je důležité roušku nosit – tyto informace by měl vstřebat každý, do doposud roušku odmítá.

Proč je nošení roušky důležité?

O povinnosti nošení roušky informují stránky ministerstva zdravotnictví– a pokud si nejste jistí, kde je momentálně rouška povinná, bedlivě sledujte aktuální informace. Co se týče důvodů, proč roušku nosit, tím hlavním je samozřejmě ochrana před nákazou COVID-19. Rouška minimalizuje riziko nákazy a chrání zejména rizikovou skupinu lidí, které hrozí těžký průběh nemoci s nutností hospitalizace na jednotce intenzivní péče. Nošení roušky však není jediným důležitým opatřením, velký význam má také důkladná hygiena a používání dalších ochranných prostředků včetně rukavic, ochranných brýlí apod. Lidé by se zároveň měli snažit vyhýbat setkávání s větším počtem osob a celkově omezit sociální kontakt.

Se stylovou rouškou přečkáte pandemii s úsměvem na rtech

Váš úsměv sice za rouškou nikdo neuvidí, ale budete se v ní cítit mnohem příjemněji. Na mysli máme stylové roušky s potiskem z rouskoshop.cz. Roušky pro muže, ženy i děti pochází z profi české dílny a na obličeji jsou díky vnitřní vrstvě z textilie velmi příjemné. Aktivní stříbro navíc zabraňuje množení mikroorganismů, takže jde o velmi efektivní prostředek při boji proti nákaze. A zájemci si mohou objednat firemní roušku s potiskem na zakázku!

Publikováno: 02. 12. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Zvěřinová