Kavárnu můžete mít i doma!

Patříte-li také mezi kavárenské pohodáře, kteří milují vůni čerstvě umleté kávy, pohodlí polštářů a jedinečné kouzlo malých zapadlých uliček, přizvěte si tento jedinečný okamžik domů. Poradíme jak na to!

Správné místo

Základem je najít ve svém domě takový prostor, který vám bude pocitově vyhovovat. Může se jednat o skrytý kout či naopak otevřený velký prostor s okny do ulice, to, co vám váš byt dovolí a mimo jiné také zbytek domácnosti. Hlavně se tam musíte cítit příjemně. Dejte si čas a vezměte si židli se stolkem, vypijte si kávu, přečtěte kousek knížky. Je to ono?

Připravte si okolí

Zapřemýšlejte, co se vám vlastně na vaší oblíbené kavárně tolik líbí, co vytváří její kouzlo, které vás tak učarovalo. Možná je světlá s převislými květinami a skleněným stolkem, nebo naopak má stará křesla a zdi oblepené starými deskami, které ve vás vzbuzují nostalgii. Mrkněte po bazarech a přesně takovou si zařiďte u sebe doma

Všemi smysly

A teď to nejdůležitější. Místo musíte vždy vnímat nejen zrakem, ale i podprahově. Tedy sluchem – pusťte si kavárenskou hudbu, třeba na Youtube či Spotify najdete několik play listů, jenž pomohou dokreslit jedinečnou atmosféru. Dalším aspektem je samozřejmě vůně čerstvě pomleté kvalitní kávy, té se nic nevyrovná.

Jako profík

Dobrou kávu bez potřeb pro baristy zkrátka neuděláte. Nešetřete proto na sobě a zajděte do renomovaného obchodu či navštivte kvalitní e-shop, který vám s výběrem poradí. Ať si již budete chtít pořídit rodinný profesionální kávovar či jen malý moka kávovar.

Laďte detaily

Nezapomínejte na čerstvé květiny, karafu s vodou či oblíbenou knihu. Také si pořiďte nové nádobí a obouchané hrníčky či uštípnuté podšálky bez milosti vyhoďte. Před návštěvou se můžete blýsknout dobrým zákuskem či kouskem dortu. Tak a teď se můžete ocitnout ve své oblíbené kavárně kdykoliv!

Publikováno: 25. 07. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Milena Zvěřinová